ایران در جایگاه 71 اینترنت 4G!

ایران در جایگاه 71 اینترنت 4G!

ایران در جایگاه 71 اینترنت 4G!

ایران رتبه هفتاد و یکم را از منظر سرعت دسترسی به شبکه نسل چهارم به دست آورده و بعد از کشورهایی چون پاکستان، کویت، اندونزی، فیلیپین، هند و عربستان سعودی قرار گرفته است.

به گزارش تسنیم، دو سال گذشته با اتمام انحصار چندین ساله پروانه رایتل در زمینه ارائه تکنولوژی 3G فضای ورود اپراتورهای دیگر به تکنولوژی‌های روز دنیا باز شد.
اپراتورهای اول و دوم ارتباطی در شهریور دو سال پیش مجوز ارائه آزمایشی خدمات نسل‌های بالاتر ارتباطی (3G و LTE) را به صورت هم‌زمان دریافت کردند و به مرور با رفع اختلالات شبکه‌شان وارد عرضه تجاری خدمات  این حوزه شدند.
اخیرا سایت اُپن‌سیگنال در گزارشی، لیستی از کشورهای با بالاترین سرعت اینترنت نسل چهار (LTE) را منتشر کرده است.
اپن‌‌سیگنال نقاط تحت پوشش شبکه‌های ارتباطی و رادیویی را تحلیل می‌کند و اخیرا نیز با جمع‌آوری 17 میلیارد داده از طریق نیم میلیون کاربر خود، گزارش جامعی از وضعیت کشورها ارائه کرده است.
براساس این گزارش، کره جنوبی دسترس‌پذیرترین کشور به اینترنت نسل چهارم است و توانسته 95.7 درصد از معیارهای مدنظر اپن‌سیگنال را به دست آورد.


با این حال بیشترین سرعت اتصال به شبکه نسل چهارم در اختیار سنگاپور است که میانگین دانلودی حدود 45.9Mbps دارد.
این سایت با اشاره به جمعیت برخی کشورها که ضریب نفوذ اینترنت نسل چهارم در آنها پایین است اما جمعیت زیادی دارند، گفته است که عاملی برای کاهش نرخ میانگین سرعت دسترسی به LTE شده است.
در حال حاضر و با تکیه بر این آمار، میانگین سرعت اینترنت نسل چهارم دنیا 17.4Mbps است.
نکته جالب این است که آمریکا با در اختیار داشتن میانگین سرعت 14Mbps زیر نرخ جهانی سرعت دسترسی به شبکه نسل چهارم قرار گرفته است.
همانطور که در نمودار مشخص است، ایران رتبه هفتاد و یکم را از منظر سرعت دسترسی به شبکه نسل چهارم به دست آورده و بعد از کشورهایی چون پاکستان، کویت، اندونزی، فیلیپین، هند و عربستان سعودی قرار گرفته است.
رتبه ایران از منظر دسترس‌پذیری به شبکه نسل چهارم نیز 73  شده است.

ایران در جایگاه 71 اینترنت 4G!

دانلود shareit