بازی های پلی استیشن ۵ قابلیت نصب گزینشی و سفارشی خواهند داشت

بازی های پلی استیشن ۵ قابلیت نصب گزینشی و سفارشی خواهند داشت

بر اساس جدیدترین اخبار منتشر شده در خصوص PS5، گیمرهای این کنسول قادر به نصب سفارشی بازی های پلی استیشن ۵ خواهند بود.

در شرایطی که سونی در قبال کنسول نسل بعدی خود که اکنون به طور رسمی PlayStation 5 نامیده می‌شود، رویکرد بسیار محافظه‌کارانه‌ای را پیش گرفته‌است، مصاحبه‌ای که چندی پیش توسط وبسایت Wired با یکی از مسئولین بخش سرگرمی‌های سونی انجام شد، اطلاعاتی را در خصوص چگونگی نصب بازی های پلی استیشن ۵ در اختیار علاقمندان قرار داد. بر اساس این اطلاعات، علیرغم اینکه همچنان برای اجرای بازی های پلی استیشن ۵ نیاز به نصب آن‌ها وجود خواهد داشت، اما گیمرها قادر خواهند بود بنابه نظر خود از نصب برخی المان‌های آن صرفنظر کنند.

سیستم نصب بازی های پلی استیشن ۵

مارک سرنی، طراح ارشد بخش پلی‌استیشن سونی، در خصوص چگونگی نصب بازی‌های PS5 به این نکته اشاره کرد که کنسول نسل بعدی این کمپانی، به جای اینکه بازی‌ها را به صورت یکجا نصب کند، در پاره‌ای از اوقات امکان نصب گزینشی برخی ویژگی‌ها را به کاربران خواهد داد. به عنوان مثال، گیمرها می‌توانند تنها اقدام به نصب بخش مالتی‌پلیر یک بازی نمایند یا پس از به اتمام رساندن کمپین تکنفره، اقدام به حذف این بخش از روی حافظه کنسول کنند. با این وجود، هنوز مشخص نیست که آیا توسعه‌دهندگان ملزم به پشتیبانی از این قابلیت خواهند بود یا خیر.

این امر، بدون شک به ذخیره فضای بیشتری از حافظه داخلی کنسول پلی‌استیشن ۵ خواهد انجامید که در کنار استفاده از درایوهای SSD در این کنسول، بدون شک به بهبود کیفیت، بالا رفتن سرعت بارگذاری و ارتقای تجربه گیمینگ این کنسول منجر خواهد شد. در همین راستا، سونی همزمان با نشر اطلاعاتی در خصوص چگونگی نصب بازی‌های PlayStation 5 اعلام کرد که رابط کاربری کنسول پلی‌استیشن ۵ را نیز با بهبودهایی روبرو خواهد کرد که به واسطه آن‌ها، بدون نیاز به بارگذاری بازی می‌توان از تغییرات بخش‌های مختلف آن مطلع شد.

بنا به اعلام مارک سرنی، سرورهای مالتی‌پلیر بازی‌های کنسول پلی‌استیشن ۵ ، به صورت ریل‌تایم تبادل اطلاعاتی خاص را با کنسول و رابط کاربری آن خواهند داشت و به طور مشابه بخش تکنفره بازی‌ها نیز اطلاعاتی نظیر ماموریت‌های به‌انجام‌رسانده، ماموریت کنونی، تروفی‌ها و روش باز کردن آن‌ها و دیگر موارد مشابه را توسط UI بازی و بدون نیاز به بارگذاری آن در اختیار گیمرها خواهند گذاشت و گیمر می‌تواند با تصمیم خود در هر مرحله‌ای که تصمیم بگیرد، وارد بازی شده و بازی را ادامه دهد.

سونی همچنین اطلاعات مختصری را نیز در خصوص تغییرات دسته‌ PS5 منتشر کرد که مهم‌ترین آن‌ها استفاده از فیدبک‌های هیپتیک به جای ویبره در این دسته‌هاست.

بازی های پلی استیشن 5

بنابه اعلام سونی، تاریخ عرضه کنسول پلی‌استیشن ۵ تعطیلات پایان سال ۲۰۲۰ میلادی و همزمان با عرضه نسل بعدی کنسول‌های ایکس‌باکس به بازار خواهد بود.

خرید گیفت کارت PSN از فروشگاه گیفت گیفت

به منظور خرید گیفت کارت PSN با پایین ترین قیمت می توانید از فروشگاه گیفت کیفت استفاده نمایید.

علاوه بر این برای آگاهی از جدیدترین اخبار و نیز تخفیف گیفت کارت های متنوع می توانید در کانال گیفت گیفت در شبکه های اجتماعی عضو شوید.