جزئیات جدید PS5 و قابلیت Cross-Gen و نرخ ریفرش ۱۲۰ هرتز

جزئیات جدید PS5 و قابلیت Cross-Gen و نرخ ریفرش ۱۲۰ هرتز

روز گذشته سونی با انتشار جزئیات جدید PS5 از قابلیت‌های جدید این کنسول نظیر Cross-Gen و یا امکان پشتیبانی از نرخ ریفرش ۱۲۰ هرتز توسط آن سخن گفت.

در حالیکه سونی پیش از این اعلام کرده بود که در نمایشگاه E3 2019 شرکت نخواهدکرد، اما انتشار جزئیات جدید PS5 که چندی پیش توسط مسئول جدید بخش سرگرمی‌های تعاملی این شرکت رخ داد، باعث شد که این کمپانی همچنان در صدر اخبار مربوط به نسل نهم کنسول‌های ویدیویی باقی بماند. در این مصاحبه، که توسط وبسایت معتبر CNET با جیم رایان انجام شد، برخی جزئیات جدید PS5 مورد بحث قرار گرفتند.

جزئیات جدید PS5

جزئیات جدید PS5

یکی از مهم‌ترین محورهای بحث جیم رایان با CNET به قابلیت Backwards Compatibility در پلی‌استین ۵ مربوط می‌شد. مسئول بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی معتقد است که نسل بعدی کنسول‌های این کمپانی به طور کامل از قابلیت تعامل بازی‌های بین نسلی پشتیبانی خواهدکرد. این به آن معنا خواهدبود که هر گیمری که کنسول PlayStation 5 سونی را خریداری کند، قادر است تمامی بازی‌های PS4 خود را هم بر روی آن به انجام برساند. علاوه بر این، لیست دوستان هر گیمر در بازی‌ها نیز میان دو پلتفرم نسل هشتم و نسل نهم سونی مشترک خواهندبود.

این امر برای گیمرها سونی بسیار مهم تلقی می‌شود، چراکه بر خلاف ایکس‌باکس وان که توانسته قابلیت اجرای بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ را به‌راحتی به‌دست بیاورد، سونی نتوانسته‌است ارتباطی مشابه را بین PS3 و PS4 برقرار کند. رایان البته قابلیت Backwards Compatibilty را برای گیمرهای نسل بعدی سونی بسیار حیاتی تلقی کرد، چراکه باعث می‌شود انتقال از این نسل از کنسول‌های ویدیویی به نسل بعد، به راحتی هرچه تمام‌تر انجام پذیرد.

این مسئول سونی همچنین درایوهای SSD پلی استیشن ۵ را جزو مشخصات پایه‌ای این کنسول دانست و هرگونه احتمال حضور آن تنها در نسخه‌ی پریمیوم PS5 را تکذیب کرد. پیش از این، مارک سرنی با افشای برخی مشخصات PS5 ، اعلام کرده بود که کنسول نسل بعدی سونی با تکیه بر درایوهای SSD قادر است زمان بارگذاری بازی‌ها را به طرز چشمگیری کاهش‌ دهد. جیم رایان همچنین اذعان کرد که پلی استیشن ۵ قادر به پشتیبانی تصاویری با رزولوشن ۴K و نرخ ریفرش صفحه‌نمایش ۱۲۰ هرتز خواهد بود. البته برای این کار، نیاز است که تلویزیون یا نمایشگر مربوطه نیز از این قابلیت پشتیبانی کنند. لازم به تذکر است که ین نرخ ریفرش صفحه‌نمایش تقریباً دو برابر نرخ ریفرش صفحه‌نمایش‌های معمولی است.

رایان همچنین افشای برخی مشخصات PS5 توسط سرنی و مصاحبه‌های مختلف با وبسایت‌های گوناگون پیرامون نسل بعدی کنسول‌های سونی را بخشی از تلاش این کمپانی برای اطلاع‌رسانی صحیح در خصوص آن اعلام کرد و افزود:

تلاش ما در سونی این است که اطلاعات کنسول آینده‌مان را پیش از شیوع اخبار و شایعات جعلی به گوش کاربرانمان برسانیم. البته که کیت‌های توسعه‌ی PS5 به استودیوهای بازی‌سازی خارجی ارسال شده‌است، اما این‌ها هنوز بخش اولیه‌ی رونمایی از این کنسول به شمار می‌رود و تا عرضه‌ی نهایی آن هنوز زمان زیادی باقی مانده‌است و مشخص نیست سونی چه‌زمانی تصمیم به رونمایی از کنسول نسل بعدی خود خواهدگرفت.

پیش از این، مارک سرنی اشاره کرده بود که قیمت پلی‌استیشن ۵ با توجه به امکانات و قابلیت‌های آن معقول و منطقی خواهدبود و زمان عرضه‌‌ی آن از آوریل ۲۰۲۰ زودتر نخواهد بود!

خرید کارت پلی استیشن از فروشگاه گیفت گیفت

برای خرید دیجیتالی بازی و محتوای مربوط از فروشگاه پلی استیشن به خرید اعتبار از طریق گیفت کارت های PSN نیاز خواهید داشت.

برای خرید گیفت کارت PSN با مناسب ترین قیمت می توانید به فروشگاه گیفت گیفت سر بزنید.

علاوه بر این برای آگاهی از جدیدترین اخبار و نیز تخفیف گیفت کارت های متنوع می توانید در کانال گیفت گیفت در شبکه های اجتماعی عضو شوید.