اپل در پتنت جدید روش افزایش کارایی هدفون های خود را توضیح می دهد

اپل در پتنت جدید روش افزایش کارایی هدفون های خود را توضیح می دهد

اپل در سال 2007 پتنتی از یک «سیستم مراقبتی برای هدفون، ایرباد و یا هدست» ثبت کرده بود که در سال 2014 محتوای آن را بهبود بخشیده و بار دیگر به ثبت رساند.

حالا به فاصله دو سال، شاهد هستیم که این شرکت بار دیگر تغییراتی در پتنت خود ایجاد کرده و جزئیاتی به آن افزوده است که احتمال دارد آنها را در نسل بعدی هدفون های اپل مشاهده نماییم.

بر اساس اطلاعات این پتنت، اپل می خواهد با اضافه کردن یک حسگر بیومتریک پیشرفته، امکان زیر نظر گرفتن دمای بدن، ضربان قلب، میزان تعریق و موارد دیگر را برای هدفون های خود فراهم آورد.

عملکرد این حسگرها نیز با محصولات دیگر (از جمله اپل واچ) مشابه است و اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق پوست کاربر جمع آوری می کند.

اما تفاوت پتنت جدید با نسخه های پیشین در این است که این بار دستورهای لمسی و صوتی برای تعامل با هدفون های جدید مورد استفاده قرار گرفته است، در حالی که سازنده پیش از این تکان دادن سر را برای این منظور در نظر گفته بود.

هدفون فرضی بر همین اساس به یک میکروفون مجهز خواهد بود که با استفاده از آن می توانید سیری، دستیار صوتی اپل را مورد استفاده قرار دهید و کنترل پخش موسیقی یا پاسخ دادن به تماس های دریافتی و موارد دیگر نیز از طریق بخش لمسی بدنه انجام خواهد گرفت.

در حقیقت می توان گفت توضیحات اپل نشان می دهد این شرکت تمایل دارد قابلیت های مرسوم هدفون های سیم دار را به ایرپادهای جدید وایرلس خود اضافه نماید.

البته باید توجه داشته باشید که ثبت پتنت الزاماً به معنای تولید هیچ محصولی نیست و باید منتظر بمانیم تا مشخص شود این قابلیت به هدفون های بعدی اپل اضافه می شود یا خیر.

The post appeared first on .

اپل در پتنت جدید روش افزایش کارایی هدفون های خود را توضیح می دهد

دانلود رایگان اینستاگرام