رکورد فروش پلی استیشن در آستانه عرضه PS5 و ثبت در کتاب گینس

رکورد فروش پلی استیشن در آستانه عرضه PS5 و ثبت در کتاب گینس

در شرایطی که PS4 ماه های پایانی عمرش را سپری می کند، رکورد فروش پلی استیشن نام سونی را در کتاب رکوردهای گینس جاودانه کرد.

درست ۲۵ سال قبل بود که نخستین کنسول شرکت سونی پا به جهان گذاشت. کنسول که متولد کشور ژاپن است توانست به محبوبیت برسد. فروش باورنکردنی سبب شد تا برند PlayStation تا به امروز در بازار سرگرمی های ویدیویی طلایه دار بوده و طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهد. در همین راستا، چندی پیش، نام سونی به خاطر رکورد فروش پلی استیشن در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد.

سونی این روزها برای جسن تولد ۲۵ سالگی خود آماده می شود که با خبر حیرت آوری رو به رو شد. پلی استیشن توانست یک رکورد ثبت کند و به پرفروش ترین کنسول خانگی تبدیل شود.

طبق روال همیشه، مراسمی برای اهدای لوح تقدیر به برخی از مقامات سونی ترتیب داده شد. جیم رایان، مدیر اجرایی پلی استیشن و کن گوتاراگی، رئیس سابق بخش سرگرمی سونی که لقب “پدر پلی استیشن” را به او دادند، لوح را پذیرفتند.

رکورد فروش پلی استیشن ، آمار و ارقام

رکورد به معنای دیگر به موفقیت این شرکت در حوزه فروش اشاره می کند و طبق آمار و ارقام منتشر شده، به طور کلی فروش کنسول‌های پلی‌استیشن، پلی‌استیشن ۲، پلی‌استیشن ۳ و پلی‌استیشن ۴ تا تاریخ ۷ نوامبر ۲۰۱۹ (۱۶ آبان ۱۳۹۸) توانسته به بیش از ۴۵۰ میلیون واحد برسد.

در جدول زیر رکورد فروش پلی استیشن که به طور رسمی توسط سونی اعلام شده است را می توانید مشاهده کنید.

کنسول تعداد
پلی‌استیشن ۲ ۱۵۵ میلیون
پلی‌استیشن ۴ ۱۰۲.۸ میلیون
پلی‌استیشن ۱ ۱۰۲.۴۹ میلیون
پلی‌استیشن ۳ ۸۷.۴ میلیون

لازم به ذکر است که آخرین آمار فروشی که از پلی‌استیشن ۴ اعلام شد، به مدتی قبل اشاره دارد. باتوجه‌به تعداد فروش معادل ۴۵۰ میلیون واحد می باشد، در حال حاضر تعداد پلی‌استیشن ۴های موجود در بازار هم باید بیشتر از ۱۰۲.۸ میلیون عدد باشد. این آمار به‌زودی باتوجه به بلک‌فرایدی و همچنین تعطیلات آخر سال افزایش پیدا خواهد کرد..

چرخه پایانی عمر PS4 و برنامه ریزی برای معرفی پلی استیشن ۵

هم اکنون سونی سرگرم آماده سازی کنسول نسل جدید خود، پلی استیشن ۵ است که قرار است حدود یک سال دیگر به بازار عرضه شود. تاکنون اطلاعاتی مختصر از مشخصات فنی PS5 ، قابلیت های نرم افزاری و نیز بازی های این پلتفرم در دسترس است. با این وجود به نظر می رسد برای دست یافتن به اطلاعات رسمی بیشتر، تا عرضه آن باید صبر کنیم و ببینیم که چه سوپرایزی سونی برای کاربران آماده کرده است. در این میان، از رقیب همیشگی سونی، مایکروسافت، و کنسول نسل نهمی این کمپانی، ایکس باکس اسکارلت نیز هرگز نباید غافل شد.

در صورت نیاز به اطلاعات دقیق تر در خصوص کنسول های نسل بعدی سونی و مایکروسافت می توانید مطلب زیر را از خبرنامه گیفت گیفت مطالعه فرمایید:

PS5 بهتر است یا xbox two ؟ مقایسه کنسول های نسل نهم

خرید گیفت کارت پلی استیشن از فروشگاه گیفت گیفت

برای خرید دیجیتالی بازی و محتوای مربوط از فروشگاه پلی استیشن به خرید اعتبار از طریق گیفت کارت های PSN نیاز خواهید داشت.

برای خرید گیفت کارت PSN با مناسب ترین قیمت می توانید به فروشگاه گیفت گیفت سر بزنید.

علاوه بر این برای آگاهی از تخفیف گیفت کارت های متنوع می توانید در کانال گیفت گیفت در شبکه های اجتماعی عضو شوید.