تاریخ عرضه احتمالی PS5 و سرمایه گذاری هنگفت سونی بر روی این کنسول

تاریخ عرضه احتمالی PS5 و سرمایه گذاری هنگفت سونی بر روی این کنسول

در ادامه روند انتشار اطلاعاتت در خصوص نسل بعدی کنسول های خانگی، سونی روز گذشته از تاریخ عرضه احتمالی PS5 و سرمایه گذاری هنگفت خود بر روی این کنسول خبر داد.

مدتی پیش بود که سونی به طور رسمی برخی مشخصات کنسول پلی استیشن ۵ را تایید کرد. بر اساس این اطلاعات، پلی استیشن ۵ از درایوهای SSD برخوردار خواهد بود، به طور کامل از بازی های PS4 پشتیبانی خواهد کرد و پردازنده آن با همکاری AMD ساخته خواهد شد. در همین راستا در مصاحبه ای دیگر که اخیرا صورت پذیرفته است، این کمپانی ژاپنی اعلام کرد که تاریخ عرضه احتمالی PS5 بعد از سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

تاریخ عرضه احتمالی PS5

مدتی پس از مصاحبه ای که مارک سرنی، طراح ارشد پلی استیشن با وبسایت Wired انجام داده و بخشی از ویژگی های سخت افزاری PS5 را معرفی نموده بود، سونی در مجموعه خبرهایی از تاریخ عرضه احتمالی PS5 پرده برداشت. در این خبرها سونی به طور رسمی تایید کرد که برنامه ای برای عرضه پلی استیشن ۵ در سال مالی آینده نخواهد داشت. این بدان معنی خواهد بود که حداقل تا آوریل ۲۰۲۰ خبری از عرضه PS5 نخواهد بود. سونی علاوه بر این تاکید کرد که هزینه فوق العاده زیادی را برای فرآیند تحقیق و توسعه پلی استیشن ۵ متحمل شده است.

پیش از این البته بیشتر تحلیلگران، تاریخ عرضه PS5 را سال ۲۰۲۱ میلادی اعلام کرده بودند. با این وجود از مصاحبه هایی که مارک سرنی مدتی پیش انجام داد، این مساله استنباط می شد که سونی تاریخ عرضه احتمالی PS5 را جلوتر انداخته و آن را برای عرضه در سال ۲۰۲۰ میلادی برنامه ریزی کرده است. البته اطلاعات کنونی به هیچ وجه نقض کننده عرضه کنسول پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۲۰ نیست، بلکه ممکن است موید این باشد که سونی به جای بهار، فصل پاییز یا زمستان را برای عرضه کنسول نسل بعدی خود در نظر گرفته است.

ps5

ps5

بر اساس اطلاعاتی که سرنی در خصوص مشخصات فنی نسل بعدی PS5 منتشر کرد، کنسول پلی استیشن ۵ احتمالا از رزولوشن ۸K پشتیبانی کرده و کارت گرافیک آن نمونه ای سفارشی از پردازنده های رادئون خواهد بود. سرنی همچنین صراحتا احتمال عرضه هرگونه نسخه بدون دیسک و تماما دیجیتال PS5 را رد کرد. این در حالیست که مایکروسافت با عرضه ایکس باکس وان بدون دیسک، خیزش خود به سمت کنار زدن دیسک های فیزیکی و جایگزینی آن ها با محتوای دیجیتالی را رسما کلید زد و با عرضه رسمی سرویس استریم Project xCloud وابستگی پلتفرم خود به دیسک های فیزیکی را بیش از این نیز کاهش خواهد داد. جالب است بدانید که بر اساس شایعات مایکروسافت نیز نسل بعدی ایکس باکس را در دو نسخه با کدرمزهای لاکهارت و آناکوندا به بازار عرضه خواهد کرد و به اعتقاد بسیاری کارشناسان، ایکس باکس ۲ قدرتمندتر از PS5 خواهد بود.

دیگر اطلاعات مربوط به پلی استیشن ۵

مدتی پیش همچنین تصاویری از کیت توسعه سخت افزاری PS5 در فضای اینترنت منتشر شد که دسته پلی استیشن ۵ را به تصویر می کشند. هرچند این تصاویر به طور کامل قابل اطمینان نیستند، اما می توان اطلاعات خوبی را در خصوص استانداردهای سونی برای طراحی نسل بعدی کنسول های خود در اختیارمان قرار دهند، پیش از این البته علاوه بر تاریخ عرضه احتمالی PS5 ، جزئیاتی نیز در خصوص قیمت PS5 و نیز بازی های این پلتفرم منتشر شده بود. برای آگاهی از این خبرها و نیز مطالعه اطلاعات تکمیلی در خصوص پلی استیشن ۵ می توانید بخش PS5 خبرنامه گیفت گیفت را مطالعه فرمایید.

خرید گیفت کارت پلی استیشن از فروشگاه گیفت گیفت

برای خرید دیجیتالی بازی و محتوای مربوط از فروشگاه پلی استیشن به خرید اعتبار از طریق گیفت کارتهای PSN نیاز خواهید داشت.

برای خرید گیفت کارت PSN با مناسب ترین قیمت می توانید به فروشگاه گیفت گیفت سر بزنید.

علاوه بر این برای آگاهی از تخفیف گیفت کارت های متنوع می توانید در کانال گیفت گیفت در شبکه های اجتماعی عضو شوید.