10 درس زندگی از زبان فلورنس هندرسون

10 درس زندگی از زبان فلورنس هندرسون

10 درس زندگی از زبان فلورنس هندرسون

فلورانس هندرسون خواننده و بازیگر آمریکایی که به دلیل نقشش در مجموعه تلویزیونی The Brady Bunch به خانم بردی شهرت داشت، روز گذشته در 24 نوامبر 2016 همزمان با روزشکرگذاری درگذشت. به همین مناسبت در این مطلب 10 نصیحت و درس زندگی که این بازیگر باتجربه به آن اعتقاد داشته است را برای شما بازگو خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

1. اجازه ندهید گذشته شما را پایین بکشد

هندرسون در زندگی شخصی خود، مشکلات بسیاری داشت اما این وضعیت در زندگی حرفه ای او خللی ایجاد نکرد. صرف نظر از دلایل مشکلات، او افسرده نشد و رو به جلو پیش رفت.

2. مادر کامل وجود ندارد

مادر چهار فرزند که نقش خانم بردی را به عنوان یک مادر نمونه بازی میکرد، معتقد بود که مادر کامل وجود ندارد و بدون عیب بودن انسان ها یک افسانه است.

3. برابری جنسیتی مهم است

او به برابری جنسیتی اهمیت میداد و برای احقاق حقوق دختران عقب نمی نشست. او معتقد بود که اگر میخواهید چیزی را بدست آورید، خودتان آن را بسازید.

4. اما نیازی نیست که برای هر تفاوت جنسیتی بجنگید

این تفاوت به آن معنا نیست که پسران در زمینه های از دختران برتر هستند. آنها استعدادهای متفاوتی دارند. خوب است کع از توانایی های مختلف، هر چه که هستند درست استفاده شود.

5. درستکاری و صداقت مهم است

ما باور داریم که کودکان فرشته هستند، تا زمانیکه این پاکی آنها توسط بزرگسالان خراب میشود. اگر میخواهید که فرزندان شما صادق و درستکار باشند، این شما هستید که باید صداقت را به آنها یاد دهید.

6. پدر و مادر شما از آنچه که فکر میکنید باهوش ترند

برای همه ما پیش آمده که کار اشتباهی انجام داده باشیم و مادران ما آن را نادیده گرفته باشند ولی قطعاً میدانیم که در مورد آن موضوع اطلاع داشته اند. پدر و مادر میدانند که فرزندانشان کامل نیستند و این میزان عشق و علاقه به آنها را کم نمیکند. اما از طرفی آنها میدانند که که چگونه فرزندانشان آدم های بهتری خواهند شد.

7. مبارزه برای آنچه که درست است

لزومی ندارد که در هر موقعیتی که اوضاع برخلاف میل شما است وارد جنگ شوید اما زمانی که باور دارید که حق با شماست و به ناحق متهم شده اید، از مبارزه و تلاش برای پس گرفتن حق خود نترسید.

8. به بچه ها اجازه دهید که خودشان باشند

بچه ها در کودکی اهداف مختلفی از فضانوردی تا نقاشی دارند. سر راه آنها نایستید و اجازه دهید که استعدادهای خودشان را توسعه دهند. البته راهنمایی و جلوگیری از عملی کردن ایده های نادرست موضوعی جداگانه است.

9. در هر نقطه ای از زندگی از استعدادهای خودتان استفاده کنید

استعدادهای شما؛ هرچه که هستند نویسندگی، آواز خواندن، آشپزی و.. به آنها بال و پر دهید. همه ما بیشتر از آنکه خودمان تصور کنیم توانایی انجام کارهای مختلف را داریم پس اجازه ندهید که شکوفایی استعدادهای شما متوقف شود.

10. زندگی هرگز  بدون عیب و تمام عیار نیست، اما میتوان پایان خوبی برایش ساخت

اگر همه چیز، تمام مدت کامل و بی عیب باشد، واضح است که زندگی جذابیتی نخواهد داشت. بسیاری از مشکلات ما قطعا در زمان کوتاه حل نخواهد شد، اما بسیاری از آنها هم در نهایت رفع خواهند شد. بر روی اینکه در حال حاضر چه مشکلاتی دارید تمرکز نکنید، بر روی راه حل آنها تمرکز کنید. 

10 درس زندگی از زبان فلورنس هندرسون