بازی Final Fantasy

 بازی Final Fantasy

بازی Final Fantasy

همه ما با سری بازی های Final Fantasy که سالهاست برای کنسولهای مختلف مخصوصا پلی استیشن های شرکت سونی روانه بازار میشوند، آشنا هستیم. اما اگر بخواهیم برای آنهایی که به تازگی با این بازی آشنا شده اند، به اختصار از تاریخچه بازی بگوییم، میتوان به این نکات اشاره کرد:

بازی فاینال فانتزی از نوع تخیلی و چند رسانه‌ای است که برای اولین بار در سال ۱۹۸۷ با نام تجاری فاینال فانتزی۱ با طراحی هیرونوبو ساکاگوچی و شرکت ژاپنی اسکویر انیکس پا به عرصه بازار نهاد. این مجموعه در دنیایی فانتزی و علمی–تخیلی و در سبک نقش آفرینی روایت می‌ شود. از مشتقات این بازی که تا کنون عرضه شده، میتوان به، ۲۸ بازی، ۳ انیمیشن، ۲فیلم و چند جلد کتاب که تا آوریل ۲۰۰۸ از این مجموعه منتشر شده ، اشاره کرد.

ویژگی های بازی Final Fantasy
آخرین نسخه از این سری بازی ها با نام فاینال فانتزی XV در E3 امسال معرفی شده و مشخصات آن به این شرح است:

این سری از بازی در Eos که دنیایی شبیه به دنیایی مدرن است، روی میدهد. تمام شهرهای این دنیا زیر سلطه امپراطوری نیفلهیم (Niflheim) هستند. از ویژگی های بازی محیط باز جهان و مبتنی بر سیستم مبارزه اکشن بوده و ترکیب توانایی به سوئیچ سلاح و عناصر دیگر مانند خودرو و کمپینگ نیز اشاره کرد.

در روند بازی، Noctis Lucis Caelum، که وارث تاج و تخت لوسین است، در راستای تلاش برای باز پس گیری میهن و کریستال جادویی اش که توسط نیفلهایم در آستانه مذاکرات صلح بین دو کشور را تصرف شده، میباشد.