قابلیت های نرم افزاری PS5 و اطلاعات جدید در خصوص رابط کاربری این کنسول

قابلیت های نرم افزاری PS5 و اطلاعات جدید در خصوص رابط کاربری این کنسول

جدیدترین اطلاعات منتشر شده در خصوص قابلیت های نرم افزاری PS5 به ویژگی‌های جالب رابط کاربری این کنسول نظیر نمایش اطلاعات بازی بدون نیاز به اجرای آن اشاره دارد.

چندی پیش سونی اقدام به انتشار اطلاعاتی رسمی از کنسول نسل نهمی خود، که اکنون رسما با نام پلی استیشن ۵ شناخته می‌شود، پرداخت. در کنار پرداختن به مسائلی نظیر چگونگی نصب بازی‌های PS5 ، قدرت سخت‌افزاری این کنسول و نیز استفاده از درایوهای SSD در آن، قابلیت های نرم افزاری PS5 یکی از مهم‌ترین محورهای مصاحبه معمار ارشد سونی، مارک سرنی با مجله Wired بوده‌است. در ادامه با هم نگاهی خواهیم داشت به جزئیاتی بیشتر از توانایی‌های نرم‌افزاری کنسول پلی‌استیشن ۵ .

قابلیت های نرم افزاری PS5

مارک سرنی، در مصاحبه خود از بازطراحی کامل رابط کاربری کنسول پلی‌استیشن ۵ و امکانات متعددی که این امر در اختیار گیمرها خواهد گذاشت، پرده برداشت. بر اساس ادعای سرنی، رابط کاربری کنسول نسل نهمی سونی، برخی اطلاعات بازی نظیر وضعیت مدهای مالتی‌پلیر عناوین مختلف و نیز میزان پیشروی و مراحل و اهداف بخش تکنفره بازی‌های مختلف را بدون نیاز به بارگذاری آن‌ها در اختیار گیمرها قرار خواهد داد. وی در این خصوص افزود:

علیرغم اینکه بازی‌ها بر روی PlayStation 5 بسیار سریع بارگذاری می‌شوند، قابلیت های نرم افزاری PS5 این امکان را به گیمرهای این کنسول خواهد داد که بدون نیاز به باز کردن بازی برخی اطلاعات مهم و کلیدی در خصوص آن را به دست بیاورند. در همین راستا، سرورهای مالتی‌پلیر بازی‌های مختلف، اطلاعاتی متنوع و نیز برخی فعالیت‌های قابل انجام به صورت ریل‌تایم را در اختیار گیمرها قرار می‌دهند و خود بازی‌ها نیز با نمایش اطلاعاتی نظیر ماموریت‌های پیش رو و جوایزی که برای به اتمام رساندن آن‌ها در نظر گرفته شده‌است، بدون نیاز به بارگذاری بازی، تقریبا هرآنچه گیمرها به آن نیاز دارند را در اختیارشان قرار خواهد داد. تمامی این اطلاعات از طریق رابط کاربری پلی‌استیشن ۵ انجام خواهد شد و گیمر می‌تواند تعیین کند که در کدام مرحله از بخش تکنفره یا چندنفره، وارد بازی شود.

قابلیت های نرم افزاری PS5

دیگر مشخصات نرم‌افزاری کنسول پلی استیشن ۵

پیش از این سونی تایید کرده‌بود که همانند کنسول نسل نهمی مایکروسافت، ایکس‌باکس اسکارلت ، استفاده از هارددیسک‌ها را در PlayStation 5 متوقف خواهد کرد و درایوهای حالت جامد (SSD) را جایگزین این درایوها خواهد نمود. این امر خود باعث ارتقای چشمگیر سرعت بارگذاری بازی‌های مختلف بر روی این کنسول خواهد شد. علاوه بر این، علیرغم اینکه بازی‌های پلی‌استیشن ۵ هچنان می‌بایست بر روی آن نصب شوند، قابلیت نصب سفارشی بخش‌های مختلف بازی‌ها، توانایی نرم‌افزاری جذاب دیگری است که سطح کنترل کاربر بر روی کنسول خود را به شدت ارتقا می‌بخشد.

قابلیت های نرم افزاری PS5

مارک سرنی، در خصوص این قابلیت نیز اعلام کرده‌است که به جای اینکه بازی‌ها را همانند بلوک‌هایی حجیم از اطلاعات تصور کنند، امکان انتخاب بخش‌های مختلف قابل بازی آن را در کنسول نسل بعدی خود فراهم خواهند کرد. بدین ترتیب، گیمرها می‌توانند تنها بخش تکنفره بازی‌های مورد علاقه خود را بر روی کنسول نصب کنند و یا حتی پس از به اتمام رساندن کمپین تکنفره آن، اقدام به حذف آن و آزادتر کردن فضای ذخیره‌سازی نمایند.

تاریخ عرضه کنسول پلی‌استیشن ۵

بر اساس اطلاعاتی که پیش از این به تایید رسمی سونی نیز رسیده‌بود، کنسول پلی‌استیشن ۵ در تعطیلات پایان‌سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد. البته با وجود اینکه نزدیک به یک سال تا زمان عرضه رسمی این کنسول باقی مانده‌است، هنوز اطلاعات زیادی در خصوص آن ناشناخته باقی مانده‌است. با این وجود، مثلا می‌دانیم که دسته PS5 نسبت به قبل تغییراتی چشمگیر خواهد داشت و برای نخستین بار شاهد بهره‌گیری دسته‌های دوال‌شاک از فیدبک‌های هپتیک خواهیم‌بود.

قابلیت های نرم افزاری PS5

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد کنسول پلی استیشن ۵ می توانید بخش PS5 خبرنامه گیفت گیفت را مطالعه فرمایید.

خرید گیفت کارت پلی استیشن از فروشگاه گیفت گیفت

برای خرید دیجیتالی بازی و محتوای مربوط از فروشگاه پلی استیشن به خرید اعتبار از طریق گیفت کارت های PSN نیاز خواهید داشت.

برای خرید گیفت کارت PSN با مناسب ترین قیمت می توانید به فروشگاه گیفت گیفت سر بزنید.

علاوه بر این برای آگاهی از تخفیف گیفت کارت های متنوع می توانید در کانال گیفت گیفت در شبکه های اجتماعی عضو شوید.