قیمت کنسول پلی استیشن ۵ احتمالا بر اساس قیمت ایکس باکس سری ایکس تعیین می شود

قیمت کنسول پلی استیشن ۵ احتمالا بر اساس قیمت ایکس باکس سری ایکس تعیین می شود

روز گذشته بخش مدیریت سونی به یکی از مهم ترین سوالات پیرامون این کنسول، یعنی قیمت کنسول پلی استیشن ۵ پاسخ داد و آن را تابع چندین و چند فاکتور مختلف عنوان کرد.

حتما تا کنون متوجه شده اید که سال ۲۰۲۰ سال بزرگی برای سونی است، چراکه قرار است کنسول نسل نهمی این کمپانی، پلی استیشن ۵ در تعطیلات پایان این سال به بازار عرضه شود و در جدال با ایکس باکس سری ایکس، نبرد نسل نهم کنسول های ویدیویی را آغاز کند. تا به امروز اطلاعات زیادی در خصوص مشخصات فنی PS5، طراحی دسته و حتی طراحی ظاهری آن در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. با این وجود، قیمت کنسول PS5 یکی از مواردی است که تاکنون هیچگونه اظهار نظر رسمی در خصوص آن انجام نشده است.

سونی اما روز گذشته به طور تلویحی به این مساله اشاره داشت و در پاسخ به سوالی که در خصوص قیمت کنسول PS5 پرسیده شده بود، این امر را تابع چندین و چند فاکتور مختلف دانسته بود که رقابت یکی از مهم ترین آن هاست. این امر می تواند به طور مستقیم به مایکروسافت و قیمت گذاری این کمپانی برای کنسول ایکس باکس سری ایکس اشاره داشته باشد که هنوز قیمت گذاری آن به طور رسمی تایید نشده است.

قیمت کنسول پلی استیشن ۵ و عوامل موثر بر آن

هیروکی تاتاکی، یکی از مسئولین بخش مدیریت سونی، در خصوص قیمت گذاری کنسول پلی استیشن ۵ اعلام کرد که با توجه به معیارهای مختلفی که قیمت گذاری کنسول PS5 بر اساس آن انجام می پذیرد، در حال حاضر نمی توان در این خصوص اظهار نظر قاطعی داشت. وی همچنین افزود که یکی از مهم ترین این فاکتورها، فضای رقابتی است که کنسول های نسل بعد در آن به رقابت خواهند پرداخت. بنابراین تا زمان که تکلیف این معیارها مشخص نشود، نمی توان در خصوص قیمت پلی استیشن ۵ اظهار نظر دقیقی داشت. تاتاکی همچنین به بیان این نکته پرداخت که پس از تعیین قیمت دقیق کنسول، مسئولین سونی در خصوص شیوه های تبلیغات، استراتژی های مالی و نیز تعداد نسخه هایی از این کنسول که در ابتدای عرضه تولید خواهند شد، تصمیم گیری خواهند نمود.

پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵

وی همچنین خاطر نشان کرد که علیرغم دشواری هایی که در مسیر تعیین قیمت نهایی این کنسول وجود دارد، گیمرهای علاقمند به این کنسول خاطرجمع باشند، چراکه سونی در قیمت گذاری این کنسول، بهترین و بهینه ترین راه را انتخاب خواهد کرد. این قضیه البته زمانی حائز اهمیت می شود که سال ۲۰۱۳ و آغاز نبرد نسل هشتم کنسول ها را به یاد بیاوریم. جایی که مایکروسافت قیمت اولیه کنسول ایکس باکس وان به همراه یک کینکت اجباری را ۵۰۰ دلار اعلام کرده بود، درحالیکه سونی در اقدامی فوق العاده هوشمندانه، قیمت PS4 را ۱۰۰ دلار پایین تر از رقیب و ۴۰۰ دلار اعلام کرد.­ همین امر، اقبال بیشتر PS4 در آغاز نبرد نسل نهمی را به همراه داشت که در نهایت به موفقیت بیشتر این کنسول در نسل کنونی منجر شد.

افت فروش PS4 به بهانه عرضه پلی استیشن ۵ به بازار

خبرها در مورد کنسول پلی استیشن ۵ در حالی بر سر زبان ها افتاده است که فروش PS4 به طور دائمی در حال کاهش یافتن است. به طوری که در تعطیلات پایان سال گذشته شاهد فروش ۶٫۱ میلیون نسخه ای این کنسول بودیم که در مقایسه با سال گذشته کاهشی ۲۵ درصدی را نشان می دهد. این میزان فروش، کمترین فروش کنسول پلی استیشن ۴ در تمامی سال هایی است که به صورت فعال در بازار حضور دارد. لازم به ذکر است که کنسول پلی استیشن ۴ تاکنون ۱۰۸٫۹ میلیون نسخه در سرتاسر دنیا فروش داشته است که آن را تبدیل به دومین کنسول پرفروش تاریخ پس از PS2 کرده است.

خرید کارت PSN از فروشگاه گیفت گیفت

برای خرید دیجیتالی بازی و محتوای مربوط از فروشگاه پلی استیشن به خرید اعتبار از طریق گیفت کارتهای PSN نیاز خواهید داشت.

برای خرید گیفت کارت PSN با مناسب ترین قیمت می توانید به فروشگاه گیفت گیفت سر بزنید.

علاوه بر این برای آگاهی از جدیدترین اخبار و نیز تخفیف گیفت کارت های متنوع می توانید در کانال گیفت گیفت در شبکه های اجتماعی عضو شوید.