انقلاب در عملکرد GPU ها با معرفی پلاریس 10 و 11 از AMD

انقلاب در عملکرد GPU ها با معرفی پلاریس 10 و 11 از AMD

کمپانی ADM برای سال 2016 دو پردازشگر گرافیکی جدید بر مبنای پلاریس را عرضه خواهد کرد. بر اساس این خبر که ابتدا در مراسم ویژه AMD در نمایشگاه CES 2016 اعلام شده بود، GPU های جدید Polaris 10 و Polaris 11 نام خواهند داشت و به ترتیب در ابعاد Cape Verde و Fiji تولید خواهد شد و به نظر می رسد مدل Polaris 11 پرچم دار این کمپانی برای سال آینده باشد.

همان طور که پیش بینی می شد، عرضه Polaris ها می تواند انقلابی در پردازشگرهای گرافیکی ایجاد کند و با این اظهارات سال اینده برای طرفداران AMD بسیار هیجان انگیز خواهد بود. راجا کودوری، مدیر بخش معماری AMD، در مصاحبه ای اعلام کرد که آنها برای سال 2016 دو نسخه این این پردازشگرهای گرافیکی FinFET را در نظر گرفته اند. طبق اظهارات وی، Polaris 10 و Polaris 11 از لحاظ مصرف انرژی عملکرد بسیار بهینه ای خواهد داشت و در واقع تلاش AMD برای ایجاد انقلابی در این بخش به حساب می ایند. برای ساخت این واحد های پردازش گرافیکی، پردازنده های اصلی و بسیاری از بلوک ها در هسته ها باز طراحی شده اند و از پردازشگر هندسه جدید در کنار نسل چهارم GCN که شاهد ارتقای محسوسی در عملکرد بوده استفاده شده است. همچنین هسته های Multimedia و موتور نمایش جدید نیز در این پردازشگرها به کار رفته اند تا کاربران بتوانند فرآیند بازی خود را در حالت 60fps به صورت 4K ضبط کرده و بدون هیچ مشکلی آن را استریم کنند.

به گفته کودوری، هر دوی این پردازشگرها در اواسط سال 2016 وارد بازار خواهند شد و همان طور که پیش تر گفته شد Polaris 11 مدل قدرتمندتر و high-end بوده در حالی که Polaris 10 قصد دارد عملکرد کنسول های بازی را در نوت بوک های سبک و باریک امکان پذیر کند.

google

facebook

insta

twitter

telegram

خبرگذاری اصفحان

بکلینک