پرکاربرد ترین برنامه های اندروید در انتهای سال گذشته

پرکاربرد ترین برنامه های اندروید در انتهای سال گذشته

یکی از مواردی که تقریبا همیشه باعث افتخار کاربران اندروید و برتری آنها نسبت به سایر پلتفرم هاست، وجود تعداد بسیار زیاد برنامه در استورهای مختلف برای این سیستم عامل می باشد. هر چند شاید از لحاظ سودآوری فروشگاه برنامه های اپل درآمد بیشتری را به حساب این شرکت سرازیر کند اما تعداد بسیار زیاد برنامه های اندرویدی در موضوعات و زمینه های مختلف و همچنین رایگان بودن بسیاری از آنها باعث می شود کاربران اندروید همیشه از تنوع نرم افزاری این پلتفرم رضایت داشته باشند. اما به نظر شما کدام یک از برنامه های این سیستم عامل روی گوشی های بیشتری مورد استفاده قرار می گیرند و پر کاربردترین برنامه های اندرویدی کدام ها هستند؟

وب سایت Phandroid فهرستی را منتشر کرده که در آن می توان پر کاربردترین برنامه های اندرویدی در طول سه ماهه پایانی سال 2015 میلادی را مشاهده کرد. بر این اساس در طی این سه ماهه برنامه Clean Master پر استفاده ترین برنامه اندرویدی بوده است. کاربران می توانند به کمک این برنامه فایل های اضافی و کش را از روی گوشی خود پاک کرده و به این ترتیب عملکرد دستگاه را بهتر نموده و همچنین طول عمر باتری آن را نیز افزایش دهند (البته این موارد ادعای تیم توسعه دهندگان برنامه است و در عمل تفاوت های زیادی در این زمینه وجود خواهد داشت). سایر امکانات این برنامه هم عبارت اند از Battery Saver برای بررسی برنامه های نصب شده بر روی گوشی و متوقف کردن فعالیت مواردی که باعث مصرف بیش از اندازه باتری می شوند و نیز Memory Boost که عملکرد اصلی آن خالی کردن فضای RAM اشغال شده توسط برنامه های مختلف است. در رده دوم پر کاربردترین برنامه های اندرویدی CM Security قرار دارد که همان طور که از اسمش پیداست برنامه ای برای افزایش امنیت دستگاه و همچنین آنتی ویروس می باشد. از دیگر موارد قابل توجه در لیست می توان به حضور برنامه های Battery Doctor و Tango اشاره کرد که در ایران هم کاربران زیادی دارند اما جالب تر از آن، عدم حضور برنامه هایی مانند واتس اپ، لاین، تلگرام و فیسبوک در این لیست ها می باشد که می تواند علامت سوال های زیادی را در ذهن مخاطبان ایجاد کند.

شما از چه برنامه ای بیشترین استفاده ای را دارید و به نظر شما پر کاربردترین برنامه های اندرویدی در ایران کدام موارد هستند؟

google

facebook

insta

twitter

telegram

اس ام اس

خبرگذاری اصفحان