آنچارتد ۵ برای PS5 – از شایعه تا واقعیت در خصوص نسخه بعدی Uncharted

آنچارتد ۵ برای PS5 – از شایعه تا واقعیت در خصوص نسخه بعدی Uncharted

صداپیشه اصلی سری بازی های Uncharted در خصوص احتمال عرضه آنچارتد ۵ برای PS5 و یا ادامه سری آنچارتد با کاراکترهایی غیر از نیتن دریک صحبت می کند.

کمتر کسی پیدا می شود که PS4 در اختیار داشته باشد و آنچارتد ۴ را بر روی کنسول خود تجربه نکرده باشد. این بازی بدون شک یکی از بهترین انحصاری های پلی استیشن ۴ و یکی از بهترین بازی های نسل هشتم کنسول های ویدیویی بود که جمع بندی باشکوهی را برای سری آنچارتد رقم زد و به بهترین شکل ممکن داستان این فرنچایز را به اتمام رساند. اکنون که با تایید رسمی برخی مشخصات PS5 از سوی سونی تب کنسول نسل بعدی این کمپانی بالا گرفته است، یکی از مهم ترین سوالاتی که در ذهن گیمرهاست احتمال عرضه آنچارتد ۵ برای PS5 است. نولان نورث، صداپیشه نقش نیتن دریک در مجموعه آنچارتد در این خصوص مصاحبه ای را با وبسایت OnlySP به انجام رساند که در ادامه به بررسی دقیق تر آن خواهیم پرداخت.

آنچارتد ۵

آنچارتد ۵

احتمال عرضه آنچارتد ۵ برای PS5 چقدر است؟

همه چیز از عرضه آنچارتد ۴ و موفقیت فوق العاده ای که این بازی در میان مخاطبان پیدا کرد، شروع شد. مشخص بود که با Uncharted 4: A Thief’s End داستان چهارگانه آنچارتد به پایان رسیده و کاراکتر نیتن دریک قرار است زندگی راحت و آسوده ای را در کنار خانواده اش دنبال کند. حتی سازنده بازی، ناتی داگ نیز کمی پیش از عرضه نسخه چهارم اعلام کرده بود که A Thief’s End پایان بخش این فرنچایز بوده و قرار است به این مجموعه استراحت داده شود. با این حال عرضه بسته اضافی و مستقل Uncharted: The Lost Legacy معادلات را به هم زد و بار دیگر گزینه عرضه نسخه پنجمی از مجموعه آنچارتد را حتی با یک قهرمان دیگر بر روی میز برگرداند!

آنچارتد 5 برای PS5

هنوز نمی دانیم که ناتی داگ برای آینده سری آنچارتد چه تصمیمی گرفته است و تجربه هم ثابت کرده است که این استودیو در حفظ اسرار مربوط به بازی های خود یک استاد به تمام معناست و اطلاعات مربوط به پروژه های خود را تنها زمانی که بخواهد در اختیار عموم قرار می دهد. با این وجود می توان حدس زد که اگر قرار باشد نسخه جدیدی از آنچارتد عرضه شود، پلتفرم آن پلی استیشن ۵ بوده و همچنین احتمالا قهرمان داستان آن نیز کاراکتری غیر از نیتن دریک خواهد بود. در مورد حدس دوم، صداپیشه شخصیت نیتن دریک، نولان نورث نیز با ما هم عقیده است.

در مصاحبه مفصلی که نولان نورث با وبسایت OnlySP داشت، در پاسخ به این سوال که چه زمانی حس به پایان رسیدن سری آنچارتد به او دست داده است، اواسط ساخت Uncharted ۴: A Thief’s End را نام برد و اشاره کرد که در آن زمان احساس می کرده است که نسخه چهارم پایان بخش این سری خواهد بود. وی همچنین اشاره کرد که هرچند نمی توان با قاطعیت در خصوص حضور آنچارتد ۵ برای PS5 اظهار نظر کرد، اما اینگونه به نظر می رسد که ناتی داگ و سونی  تصمیم خود برای آینده این فرنچایز را گرفته اند و بعید به نظر می رسد شاهد عرضه نسخه دیگری از این مجموعه با فرمت کنونی باشیم. با این حال نورث اذعان کرد که هر تصمیمی که توسط سونی و ناتی داگ در این خصوص گرفته شود، باید به آن احترام گذاشت.

شایعات در خصوص عرضه آنچارتد ۵ برای PS5 درحالی در جریان است که پس از عرضه A Thief’s End و Lost Legacy کارگردان بازی، بروس استریلی و تهیه کننده هنری آن، شان اسکایگ تصمیم به ترک این کمپانی گرفتند. همچنین در حال حاضر تمامی منابع این استودیو در اختیار بازی The Last of Us 2 و توسعه آن است. بازی ای که احتمالا برای پلی استیشن ۴ عرضه خواهد شد، اما هنوز تاریخ عرضه آن مشخص نیست.

آنچارتد 5 برای PS5

شما در خصوص آینده سری آنچارتد بر روی کنسول پلی استیشن ۵ چه فکری می کنید؟ آیا ناتی داگ تصمیم به عرضه آنچارتد ۵ برای PS5 خواهد نمود یا پرونده این سری فوق العاده در نسل هشتم کنسول های ویدیویی به اتمام خواهد رسید؟

خرید گیفت کارت PSN از فروشگاه گیفت گیفت

برای خرید دیجیتالی بازی و محتوای مربوط از فروشگاه پلی استیشن به خرید اعتبار از طریق گیفت کارتهای PSN نیاز خواهید داشت. برای خرید گیفت کارت PSN با مناسب ترین قیمت می توانید به فروشگاه گیفت گیفت سر بزنید.

علاوه بر این برای آگاهی از جدیدترین اخبار و نیز تخفیف گیفت کارت های متنوع می توانید در کانال گیفت گیفت در شبکه های اجتماعی عضو شوید.