بازی Horizon Zero Dawn 2 و شایعه عرضه آن برای پلی استیشن ۵

بازی Horizon Zero Dawn 2 و شایعه عرضه آن برای پلی استیشن ۵

اطلاعاتی که اخیرا از گوریلا گیمز منتشر شده‌است، ممکن است به بازی Horizon Zero Dawn 2 و در دست ساخت بودن این بازی برای کنسول PS5 اشاره داشته‌باشد.

بدون شک کمتر دارنده کنسول PS4 را پیدا خواهید کرد که بازی Horizon Zero Dawn را بازی نکرده‌باشد یا حداقل نام آن را نشنیده باشد. این بازی علاوه بر این که توانست نظر مثبت تقریبا تمامی منتقدین مطرح بازار را به دست آورد، فروش بسیاری خوبی هم داشت و سود سرشاری را نصیب سونی نمود. این موفقیت عظیم، تقریبا تضمین‌کننده عرضه دنباله‌ای برای هر عنوان به شمار می‌رود. با این وجود، تا به امروز خبری رسمی مبتنی بر در دست ساخت بودن بازی Horizon Zero Dawn 2 از سوی سونی یا استودیوی سازنده بازی، گوریلا گیمز منتشر نشده‌است. با این وجود شواهدی که چندی پیش از این استودیو به دستمان رسید، ممکن است بر این امر دلالت داشته باشد که در اوایل عمر کنسول PS5 شاهد عرضه این عنوان خواهیم‌بود.

بازی Horizon Zero Dawn 2 برای پلی استیشن ۵

تمامی شایعات و اطلاعات مربوط به ساخت بازی Horizon Zero Dawn 2 به درخواست کاری بر می‌گردد که چندی قبل از سوی گوریلا گیمز در وبسایت GamesRadar منتشر شد و به دنبال یک “هنرمند تکنیکال برای کار بر روی محیط خیره‌کننده Horizon” می‌گشت. با توجه به این که از زمان ساخت نسخه اول هورایزن بیش از دو سال می‌گذرد، به احتمال زیاد این آگهی به جمع‌آوری نیرو برای ساخت نسخه دوم برمی‌گردد. این آگهی کاریابی همچنین اشاره می‌کند که چهار تیم مختلف در حال کار بر روی طراحی محیط‌های Horizon هستند.

البته این آگهی، تنها درخواست جذب کارمند از سوی گوریلا گیمز نیست و این کمپانی در حال حاضر، چندین درخواست فعال کار در اینترنت دارد. البته، این آگهی، تنها نمونه‌ایست که در آن صراحتا به نام بازی هورایزن اشاره شده‌است. در این میان همچنین، یکی دیگر از آگهی‌های جذب نیرو در Guerilla Games از چندین طراح برای ساخت یک عنوان جهان‌باز جدید که می‌تواند بار دیگر به Horizon ۲ اشاره داشته‌باشد، دعوت به همکاری می‌کند.

بازی Horizon Zero Dawn 2

بازی Horizon Zero Dawn 2

ساخت بازی Horzion، تجربه‌ای متفاوت برای استودیو گوریلا گیمز به شمار می‌رفت که تا پیش از آن، مسئولیت ساخت بازی‌های شوتر اول شخص Killzone را به صورت انحصاری برای سونی در اختیار داشت. در حال حاضر نیز البته شایعات زیادی در خصوص تلاش این کمپانی برای ساخت نسخه‌ای جدید از این فرنچایز به گوش می‌رسد که البته هنوز به تایید رسمی نرسیده‌است. استخدام کارگردان بازی Rainbow Six Siege از سوی این کمپانی، شایعات مربوط به ساخت یک بازی شوتر اول شخص و احتمالا مالتی‌پلیر از سوی این کمپانی را به تقویت نمود. این کمپانی که در کشور هلند واقع شده‌است، یکی از بزرگترین استودیوهای بازی‌سازی سونی به شمار رفته و بر اساس پیش‌بینی‌های سونی، قرار است هر دو یا سه سال به تولید و عرضه بازی‌های بلاک‌باستر و پرهزینه بپردازد.

زمان عرضه بازی هورایزن ۲

بازی Horizon Zero Dawn 2

همان‌گونه که اشاره شد، استودیوی گوریلا گیمز به طور کامل تحت مالکیت سونی قرار دارد و انتظار می‌رود هورایزن ۲ و دیگر بازی‌های ساخته‌شده توسط این کمپانی نیز در انحصاری کنسول‌های سونی باشد. با این حال، با توجه به نبود هیچ‌گونه اطلاعات رسمی در خصوص این بازی، بعید است که شاهد عرضه آن برای پلی‌استیشن ۴ باشیم. همچنین از آن‌جا که تاریخ عرضه کنسول پلی‌استیشن ۵ نیز تعطیلات پایان سال ۲۰۲۰ اعلام شده‌است، بعید است که این عنوان در میان لانچ‌تایتل‌های کنسول PS5 قرار گیرد. با این وجود می‌توان انتظار داشت که Horizon Zero Dawn 2 دو یا سه سال دیگر و به طور انحصاری برای پلی‌استیشن ۵ منتشر شود.

در حال حاضر عناوینی نظیر The Last of Us 2 ، Death Stranding و یا Ghost of Tsushima بازی‌هایی هستند که انتظار می‌رود در هنگام عرضه پلی‌استیشن ۵ به طور انحصاری برای این کنسول عرضه شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کنسول پلی‌استیشن ۵ می‌توانید به بخش PS5 در خبرنامه گیفت‌گیفت مراجعه فرمایید.

خرید گیفت کارت پلی استیشن از فروشگاه گیفت گیفت

برای خرید دیجیتالی بازی و محتوای مربوط از فروشگاه پلی استیشن به خرید اعتبار از طریق گیفت کارت های PSN نیاز خواهید داشت.

برای خرید گیفت کارت PSN با مناسب ترین قیمت می توانید به فروشگاه گیفت گیفت سر بزنید.

علاوه بر این برای آگاهی از تخفیف گیفت کارت های متنوع می توانید در کانال گیفت گیفت در شبکه های اجتماعی عضو شوید.