استودیوی جدید سونی در مالزی با هدف ساخت بازی های جدید برای PS5 تاسیس می شود

استودیوی جدید سونی در مالزی با هدف ساخت بازی های جدید برای PS5 تاسیس می شود

استودیوی جدید سونی به زودی و در آینده نه چندان دور در کشور مالزی افتتاح خواهد شد و بنابراین از این پس سونی بیش از ۱۵ استودیوی بازی سازی در اختیار خواهد داشت.

طبق آخرین اخبار بازی و بنا بر گزارشی از Gameindustry.biz، قسمت پلی استیشن در سونی به‌زودی استودیوی جدیدی را در کشور مالزی افتتاح خواهد نمود. گوبیند سین دوو (Gobind Singh Deo)، وزیر ارتباطات و محتوای چندرسانه‌ای کشور مالزی، در این باره گفت:

این موضوع پایه گذار همکاری نزدیک مالزی با بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی خواهد بود تا فرصت‌های بیشتری را برای صنعت بازی‌سازی محلی و منطقه‌ای ایجاد شود. در کنار یکدیگر، برای تقویت استعداد‌های خلاقانه در این کشور و حتی ایجاد همکاری با شرکای آموزشی بومی خود تلاش خواهیم نمود. این همکاری در راستای کسب اطمینان از سرعت رشد صنعت در مالزی صورت خواهد گرفت.

وظایف استودیوی جدید سونی در مالزی

این نخستین استودیوی بازی‌سازی سونی در جنوب شرقی آسیا خواهد بود و وظیفه طراحی انیمیشن برای بازی‌های انحصاری در کنار برند پلی‌استیشن انجام می دهد. این استودیو نیز به سایر استودیو‌های متعلق به سونی مانند ناتی داگ ( سازنده The Last of Us 2 برای PS4 و PS5) ، ساکر پانچ، گوریلا گیمز (سازنده بازی هورایزن زیرو داون که نسخه دوم این بازی را برای PS5 خواهد ساخت) و به تازگی اینسامنیاک گیمز (خالق بازی Marvel’s Spider-Man) می پیوندد.

ps

ps

وزیر تجارت و صنایع بین‌المللی مالزی، داتوک دارل لیکن (Datuk Darrel Leikin) نیز در مورد این اتفاق گفت:

مالزی دارای تمام شرایط مناسب برای تبدیل شدن به مکان سرمایه‌گذاری مورد علاقه‌ی توسعه‌دهندگان بازی های بین المللی است.
اکوسیستم در حال توسعه‌ی بازی‌سازی ما در کنار استعداد‌های برتری که در اختیار داریم باعث شده است که نظر بیش از ۶۰ استودیوی بازی‌سازی بزرگ از سراسر جهان به ما جلب شود و در آینده منتظر اتفاق‌های بزرگتری نیز هستیم.

جیم رایان، از مسئولین پلی‌استیشن در مورد دلایل تاسیس استودیوی جدید سونی در مالزی چنین اظهار نظر کرد:

دلایل اصلی این موضوع، استعداد‌های چشمگیر، اکوسیستم بازی‌سازی مناسب و حمایت دولت بوده که باعث همکاری ما و مالزی در فاز جدیدی شده است.

شروع تاسیس استودیو جدید سونی

تنها پس از چند روز، خبر منصوب شدن هرمن هالست از استودیوی گوریلا گیمز به سمت ریاست استودیوهای جهانی سونی منتشر شد، خبر تاسیس استودیوی جدید در کشور مالزی. نیز اعلام گردید.

شوهی یوشیدا، رییس سابق استودیو‌های جهانی سکان هدایت استودیویی مستقل را بر عهده خواهد گرفت. در کنار آن جیم رایان از دلایل نیامدن بازی‌های انحصاری بزرگ در آینده‌ی نزدیک به سرویس Playstation Now گفت و البته اعلام کرد که ساخت بازی برای پلی‌ استیشن ۵ آسان‌تر از پلی‌استیشن‌های قبلی خواهد بود.

به نظر شما تصمیم تاسیس استودیوی جدید سونی کار درستی است؟‌ به نظر شما در آینده شاهد تغییرات بزرگی در صنعت بازی سازی خواهیم بود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد کنسول پلی استیشن ۵ و بازی های آن می توانید بخش PS5 خبرنامه گیفت گیفت را مطالعه فرمایید.

خرید گیفت کارت پلی استیشن از فروشگاه گیفت گیفت

برای خرید دیجیتالی بازی و محتوای مربوط از فروشگاه پلی استیشن به خرید اعتبار از طریق گیفت کارت های PSN نیاز خواهید داشت.

برای خرید گیفت کارت PSN با مناسب ترین قیمت می توانید به فروشگاه گیفت گیفت سر بزنید.

علاوه بر این برای آگاهی از تخفیف گیفت کارت های متنوع می توانید در کانال گیفت گیفت در شبکه های اجتماعی عضو شوید.