ray tracing در ps5 – شایعه عدم استفاده ps5 از تکنولوژی AMD

ray tracing در ps5 – شایعه عدم استفاده ps5 از تکنولوژی AMD

گزارشات حاکی از آن است که ray tracing در ps5 مثل ایکس باکس سری ایکس از تکنولوژی پردازنده های AMD استفاده می کند. ولی اخیر شایعی منتشر شده که انگار سونی نمی خواهد از قابلیت Ray Tracing پردازنده‌های AMDبهره ببرد.

بازی پلی استیشن 5

فردی به نام کوماچی انساکا که در انتشار شایعات و خبرهای جدید شهرت دارد، چندی پیش اطلاعاتی را از تراشه‌هایی با نام رمزهای Sparkman، Arden، Oberon و Ariel اعلام کرده است. Sparkman و Arden براساس همین شایعات به کنسول ایکس‌باکس سری ایکس ربط دارد، و دو چیپ بعدی مربوط ‌به کنسول پلی‌استیشن ۵ می باشد.

شایعات اطراف ray tracing در ps5

خبرهای تازه درباره این تراشه‌ها نشان داده که Sparkman و Arden هردو از قابلیت‌های Ray Tracing و Variable Rate Shading (VRS) استفده می کنند، در حالی‌که Oberon و Ariel هیچ‌کدام از این قابلیت‌ها بهره نمی برند. اگر این خبر درباره ارتباط این دو تراشه با کنسول پلی‌استیشن ۵ صحت داشته باشند، باید اینطور نتیجه گرفت که سونی از قابلیت‌های RT و VRS پردازنده‌های AMD، بهره نخواهد برد.

ray tracing در ps5

ray tracing در ps5

در حال حاضر اطلاعات کاملی از کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس در دسترس نمی باشد، اما براساس آخرین شایعه‌های اعلام شده، هر دو قدرت‌های تقریبا برابری خواهند داشت. طبق آخرین اخبار، کنسول نسل بعدی سونی کارایی بسیار بهتری دارد، ولی طبق انتظارات، این فاصله عملکردی تا قبل از عرضه کنسول‌ها بسیار ناچیز خواهد شد.

عملکرد پلی استیشن ۵ بهتر است یا ایکس باکس سری ایکس؟

هم اکنون عملکرد بازی‌ها در کنسول پلی‌استیشن ۵ بهتر بوده، شاید به این علت که روند توسعه سخت‌افزار و نرم‌افزار کنسول پلی‌استیشن ۵ در وضعیت پیشرفته‌تری قرار گرفته است. منتظریم که اسکارلت نیز تا زمان انتشار کیت توسعه و نرم‌افزار، این فاصله را کوتاه تر کند.

ray tracing در ps5

البته این امر به نرم افزار کنسول نسل جدید ایکس باکس بیشتر ربط دارد تا به سخت افزار این دستگاه. به طور حتم مایکروسافت تا زمان انتشار کنسول بعدی، نر افزار DirectX بهتری را برای کنسول خود عرضه می کند.  اجرای بهتر بازی ها بر روی کنسول نیاز به بهبود نرم افزار دارد.

زمان عرضه کنسول پلی استیشن ۵

تعطیلات پایان سال ۲۰۲۰ زمان عرضه کنسول پلی استیشن ۵ اعلام شده است. در حال حاضر البته اطلاعاتی رسمی در خصوص مشخصات سخت افزاری این کنسول به تایید سونی رسیده است که از حضور حافظه های SSD و نیز پشتیبانی از رزولوشن ۸K در این کنسول دلالت دارد. با این وجود، تا زمان عرضه رسمی کنسول مسلما شاهد عرضه اطلاعات بیشتری در خصوص آن خواهیم بود. برای اطلاعات از جزئیات بیشتر کنسول پلی استیشن ۵ می توانید بخش PS5 وبلاگ گیفت گیفت را دنبال نمایید.

خرید گیفت کارت PSN از فروشگاه گیفت گیفت

به منظور خرید گیفت کارت PSN با پایین ترین قیمت می توانید از فروشگاه گیفت کیفت استفاده نمایید.

علاوه بر این برای آگاهی از جدیدترین اخبار و نیز تخفیف گیفت کارت های متنوع می توانید در کانال گیفت گیفت در شبکه های اجتماعی عضو شوید.