نینتندو سوییچ

نینتندو یکی از تولیدکنندگان قدیمی کنسول‌ بازی است که اکثر ایرانی‌ها آن را با کنسول میکرو به‌خاطر دارند. این شرکت محبوب در طول تمامی این سال‌ها کنسول‌های بسیاری را روانه‌ی بازار کرده که برخی از آن‌ها با شکست روبرو شدند. با‌این‌حال آن‌ها برای غلبه بر شکست‌های پیشین خود و عرضه‌ دستگاهی در خور طرفدارانشان در سال ۲۰۱۶ میلادی از محصولی جدیدی رونمایی کردند که از آن با نام نینتندو سوییچ یاد می‌شود.

این دستگاه که ۱۳ اسفند ۹۵ به بازار عرضه شد، توانست بازخوردهای مثبت فراوانی را با خود همراه کند.

نینتندو در طراحی این دستگاه نوآوری و سرگرمی را در بالاترین اولویت خود قرار داده و با نگاهی گذار بر ظاهر نینتندو سوییچ نیز به‌راحتی می‌توان بر صحت این ادعا پی برد. دسته‌ بازی رنگارنگ نینتندو سوییچ، امکان استفاده از آن‌ها به‌صورت دو بخش مجزا، استفاده از کنسول در حالت تبلت با اتصال آن به تلویزیون همگی جزوی از نوآوری‌های نینتندو در این نسل هستند که کمتر شرکتی پیش‌تر نمونه‌ مشابه آن را ارائه کرده بود.

نینتندو سوییچ

نینتندو سوییچ

با جعبه گشایی نینتندو سوییچ با کنسولی مواجه خواهید شد که از همان ابتدا تفاوتش را فریاد می‌زند. هسته‌ اصلی دستگاه که پردازش بازی‌ها را انجام می‌دهد درون کالبدی تبلت‌گونه بااندازه‌ی صفحه‌نمایش ۶.۲ اینچی قرار گرفته که رزولوشن اچ‌دی یا 720p را ارائه می‌کند.

دسته‌ بازی نینتندو سوییچ قطعاً یکی از مبتکرانه‌ترین بخش‌های این کنسول محسوب می‌شود. این دسته که از آن با نام جوی‌کان نیز یاد می‌شود، به بازیکنان اجازه خواهد تا به روش‌های گوناگونی از آن بهره بگیرند.

شما می‌توانید برطبق علاقه‌تان از حالت تبلت برای انجام بازی‌ها استفاده کنید یا اینکه دسته‌های بازی را به‌ گوشه‌های نمایشگر متصل سازید؛ همچنین این امکان هست که از جوی‌کان به‌صورت دو بخش مجزا استفاده کرد و صرفاً آن‌ها را به‌صورت بی‌سیم در دست گرفت.

برخلاف کنسول‌های بازی رایج بازار، در نینتندو سوییچ هیچگونه درگاهی برای قراردادن دیسک بازی مشاهده نخواهید کرد؛ در عوض شرکت ژاپنی نینتندو بازی‌های خود را در قالب کارتریج‌هایی کوچک عرضه می‌کند که از آن‌‌ها با نام کارت بازی (Game Card) نیز یاد می‌شود.

باتوجه به نوع خاص بازی‌های نینتندو سوییچ و علاقه‌‌ی بیشتر ایرانی‌ها به‌ کنسول‌های رایج بازار نظیر PS4 و ایکس باکس وان، بازی‌های این کنسول در شهرستان‌های کوچک سخت‌تر پیدا می‌شود. از این رو اگر شیفته‌ی طراحی و فلسفه‌ کلی نینتندو سوییچ هستید، بهتر است کمیابی بازی‌های آن در شهرهای کوچک را نیز در نظر داشته باشید.

دیگر مورد مهمی که باید مدنظر داشته باشید، حافظه‌ی ذخیره‌سازی نینتندو سوییچ است. نینتندو در این کنسول از حافظه‌ داخلی ۳۲ گیگابایتی استفاده کرده. اما اگر قصد دارید فضای ذخیره‌سازی بیشتری داشته باشید، می‌توانید با خرید کارت‌های حافظه‌ جانبی microSD که در بازار به‌وفور یافت می‌شود، حافظه‌ این کنسول بازی را تا یک ترابایت ارتقا دهید.

برای آن‌دسته از کسانی که بازی‌های نینتندو سوییچ را به‌صورت فیزیکی و از طریق گیم‌کارت تهیه می‌کنند، فضای ذخیره‌سازی نقش چندان مهمی را برای آن‌ها ایفا نمی‌کند؛ زیرا تمامی اطلاعات بازی درون همان کارتریج قرار دارد. با‌این‌حال، اگر تمایل دارید تا در کنار خرید فیزیکی بازی‌ها، به‌صورت دیجیتالی نیز بازی‌ها را خریداری کنید، آن‌وقت باید به‌فکر یک کارت حافظه برای کنسول خود باشید.